Saadet Partisi'nin, 22 Temmuz milletvekili genel seçimlerine ilişkin Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) verdiği aday listesi belli oldu.

İllere göre adayların sıraları şöyle:

ADANA:

1. YAKUP BUDAK

2. ÖMER GENÇ

3. MEHMET BAKİ ÖZTÜRK

4. MUSTAFA GÖZÜTOK

5. ÇELEBİ KEYHIDIR

6. MEHMET EMİN ADIGÜZEL

7. ZEYİD SÜRÜCÜ

8. SÜLEYMAN ŞENOĞUL

9. AYŞE TOPAL

10. ALİ BÜRCÜ

11. İSMAİL AKTAŞ

12. CENGİZ ÖLMEZ

13. CİHAN DAŞKIN

14. DURMUŞ SARIGÜL

ADIYAMAN:

1. MEHMET HALİT TEKBAŞ

2. ALİ ZENGİN

3. İNAN ARSLAN

4. ŞEVKET ÖZDEMİR

5. GÜLAY ATMACA

AFYON:

1. OSMAN HAZER

2. HAYATİ ÇELİKTAŞ

3. MUSTAFA VARLIK

4. MEHMET ÇAPAN

5. CEMAL KARKI

6. HAKAN DOĞAN

7. EKREM DEMİREL

AĞRI:

1. SÜLEYMAN ERİM

2. AYDIN KURUŞ

3. TARKAN OSMANAĞAOĞLU

4. YARALİ KAFKAS

5. ABDULLAH KILIÇ

AMASYA:

1. İLYAS TONGÜŞ

2. AZİZ DURAN

3. FİKRİ GEVREK

ANKARA 1. BÖLGE:

1. OYA AKGÖNENÇ

2. AYŞENUR TEKDAL

3. FAHRİ USTA

4. MURAT SİPAHİ

5. ESRA ALTUNTAŞ

6. ATİLLA KISAER

7. AHMET EMİROĞLU

8. İSMAİL ÖZDEMİR

9. MEVLÜT DEMİR

10. ALİ GÜLHAN

11. FAİK SARGINOĞLU

12. ŞERİF AKYOL

13. MUHİTTİN KEKEÇ

14. TURGUT ORDU

15. TAHSİN BULUT

ANKARA 2. BÖLGE:

1. MÜCAHİT YANILMAZ

2. ABDULKADİR ÇELİK

3. KASIM SEZEN

4. CEMAL SERTKAYA

5. YILMAZ BÖLÜKBAŞI

6. MEHMET PEKER

7. İSRAFİL BAYRAKÇI

8. ESMAN COŞKUN

9. MUSTAFA ALKAN

10. AHMET ÇAM

11. SABRİ GÜNDÜZ

12. YUSUF ŞİRİN

13. MUHSİN ARSLAN

14. İBRAHİM KARAYILAN

ANTALYA:

1. GALİP AKIN

2. İBRAHİM AKTAŞ

3. HASAN UĞUR

4. ALİ AKTAŞ

5. FAHRETTİN TUĞ

6. HAMZA KARAAĞAÇ

7. İSMET PİŞİRİCİ

8. SELAHATTİN BIÇAKÇI

9. MUHARREM KOÇAK

10. ERSİN GÜLDAL

11. AHMET TEKİN

12. ABDURRAHMAN DEMİR

13. MEHMET DOKUZ

ARTVİN:

1. GÜLTEKİN SOYDAN

2. TAYFUN ÇİÇEK

AYDIN:

1. ALİ SÖĞÜT

2. MUSTAFA GÜYÜM

3. KENAN ŞENGÜL

4. FÜSUN VAPUR KARASOY

5. NİMET GÜRYELİ

6. ŞERAFETTİN AKYÜZ

7. CEMALEDDİN ESGİN

8. RIZA EKŞİ

BALIKESİR:

1. METE GÜNDOĞAN

2. HALİL İBRAHİM SAĞAY

3. ZEKERİYYA OKTAY

4. SEFER İDRİSOĞLU

5. BASRİ DURNA

6. ALİ ATAÇ

7. AHMET TEVFİK ŞENOL

8. TANJU AKÇE

BİLECİK:

1. ŞADAN TURHAN

2. AVNİ KAÇIR

BİNGÖL:

1. KAMİL AYTAR

2. MAHMUT AKÇABEY

3. KASIM ATABEY

BİTLİS:

1. MEHMET SIDIK KARA

2. KEREM ARABOĞA

3. MEHMET EMİN BAĞATUR

4. SADETTİN ADLIĞ

BOLU:

1. ABDULLAH UZUN

2. ABDULLAH ABAT

3. YETER YILDIZ CEBECİOĞLU

BURDUR:

1. AHMET SİPAHİ

2. CELİL AYGÜN

3. İSMAİL TURGUT

BURSA:

1. AHMET SÜNNETÇİOĞLU

2. HİLMİ TANIŞ

3. ORHAN ALTINÖZ

4. SELİM SAİT TERZİOĞLU

5. GÖKHAN GERÇEK

6. ABDİL AKGÜL

7. İBRAHİM DEMİRTAŞ

8. SALİH BERBER

9. ALİ TURGUT

10. NECATİ ASLAN

11. GÖNÜL KAFKAS

12. HASAN KAHRAMAN

13. HASAN UŞEN

14. MEHMET GÖKBEL

15. MUSTAFA BAYRAK

16. İBRAHİM AKMAN

ÇANAKKALE:

1. ŞABAN SARI

2. NECMETTİN ÇAKMAK

3. MUSTAFA ALGÜL

4. RAMAZAN DOĞAN

ÇANKIRI:

1. İSMAİL AYDOS

2. HALİL İBRAHİM AY

3. ALİ ÇIRAK

ÇORUM:

1. ARİF ERSOY

2. MEHMET AŞILA

3. NECLA AKDEMİR

4. HACI ARSLAN TÖK

5. MEHMET GÜL

DENİZLİ:

1. KAMİL KABAK

2. CAFER AKILLI

3. KUDRET KOLBAŞI

4. ADNAN AYBAY

5. İBRAHİM AYHAN

6. ELMAS SEMA ELÇİ

7. ÖZGÜR KUTLU

DİYARBAKIR:

1. ALİ RIZA GÜRAN

2. CAFER ŞATIR

3. ABDULLAH VAHİP BADEMCİ

4. SADULLAH ERGÜN

5. MEHMET ŞERİF BARANOĞLU

6. MEHMET HANİFİ KILIÇ

7. MEHMET TOKAY

8. HÜSEYİN KAZAYLEK

9. MEHMET ERDOĞAN

10. MEHMET DİMDİK

EDİRNE:

1. MUSTAFA İRİŞ

2. ALİ ERHAN DEMİRKIRAN

3. ALİ ZONTUL

4. ŞEFİK ÖZTÜRK

ELAZIĞ:

1. AHMET CEMİL TUNÇ

2. LATİF ÖZTEK

3. BURHAN SADAK

4. FİKRET UYMAZ

5. ERHAN YUMAKGİL

ERZİNCAN:

1. METİN ÇİMEN

2. HİKMET MEYDAN

3. BAHATTİN SEREN

ERZURUM:

1. LÜTFÜ ESENGÜN

2. TEOMAN KÜMBET

3. SEDAT LALOĞLU

4. LÜTFÜ GÜNÜÇ

5. HULUSİ TURAN

6. FAİK ÇALIK

7. AVNİ DEMİR

ESKİŞEHİR:

1. FESİH BİNGÖL

2. HASAN SİNGİL

3. MEHMET DUNCA

4. FEHİME SARAN

5. ÖMER ATLI

6. HALİT ÖZ

GAZİANTEP:

1. ENVER BAKIRCI

2. RAİF BOZGEYİK

3. MUSTAFA KEMAL ATEŞ

4. MEHMET KARALAR

5. MUHAMMED VAHİT ABUŞOĞLU

6. AHMET YAVUZ

7. ÖMER BALCI

8. NAZLI KARAKUZULU

9. İMAM TOY

10. MEHMET FATİH ZENGİN

GİRESUN:

1. TURHAN ALÇELİK

2. HASAN BİTMEZ

3. FAHRİ GÜLEÇ

4. CEVAT GÜNDOĞDU

5. İSMAİL DERBEDER

GÜMÜŞHANE:

1. NUH DURSUN OZAN

2. NİYAZİ KARAGÜL

HAKKARİ:

1. ARAFAT ATAN

2. RAHMİ ÇİFTÇİ

3. MUHSİN SEVEN

HATAY:

1. İBRAHİM ERTAN YÜLEK

2. MEHMET SILAY

3. NECMETTİN ÇALIŞKAN

4. ALİ KURTER

5. HÜSAMETİN AYDİN

6. MEHMET MAHMUT DOĞRU

7. MEHMET NURETTİN HOCAOĞLU

8. DURAN TOPSAKAL

9. ABDULMENAV YAKUT

10. HALİL İBRAHİM ATAMAN

ISPARTA:

1. CEVAT GENÇAY

2. HASAN AKSOY

3. ABDULBAKİ ÖZYURT

4. AHMET CEYHAN ÇETİN

5. FEYZULLAH YILDIRIM

MERSİN:

1. SEZAİ İNCESU

2. SONER CONTAR

3. HALİL ÇETİN

4. ÖZCAN KODAZ

5. PİRAN YAPICI

6. MENDERES BORA

7. AHMET KARA

8. MÜNEVVER BEKAR

9. AYHAN BAYRAM

10. ALİ KÖK

11. İSMET KAVAK

12. MEVLÜT KOÇ

İSTANBUL 1. BÖLGE:

1. MEHMET RECAİ KUTAN

2. BAHRİ ZENGİN

3. MEHMET BİNGÖL

4. YILMAZ BAYAT

5. BURHAN ASAF ŞAFAK

6. ALİ HAYDAR HAKSAL

7. ZAFER EMANETOĞLU

8. HACİ BAYRAM KILIÇ

9. KEMAL KAYA

10. HALİL MERT

11. SELMAN YÜCEL

12. KEMAL BÜYÜKSOY

13. FATMA NEVİN GÖKÇE

14. MEHMET ALİ ÖZGÜR

15. ALEV SEZEN

16. HAMİ AYDOĞAN

17. İSHAK KOSİF

18. METİN ÇELİK

19. HÜSEYİN KURTÇA

20. LÜTFİ AYDIN

21. TAYFUN ÇULCUOĞLU

22. HALİL İBRAHİM ARIKAN

23. ERDAL UÇAR

24. ÖMER DURMUŞ

İSTANBUL 2. BÖLGE:

1. NUMAN KURTULMUŞ

2. İSMAİL MÜFTÜOĞLU

3. MUSTAFA GEÇER

4. FAUT GÜNDAY

5. LÜTFİ KİBİROĞLU

6. EKREM ŞAMA

7. TÜRKER SALTABAŞ

8. MUSTAFA KAYA

9. ZEYNEL KESKİN

10. HASAN AKPINAR

11. EMİN ŞEN

12. RECEP ÇELİK

13. ABDULLAH DENİZ

14. YÜCEL ERENCE

15. İSMAİL DEMİR

16. TEVFİK DAĞ

17. ZEYNEP ŞULE RIDVANOĞLU

18. NABİ TAŞTAN

19. NECATİ ERMİŞ

20. ENVER KİBAR

21. AYHAN PELİSTER

İSTANBUL 3. BÖLGE:

1. OSMAN YUMAKOĞULLARI

2. ÖMER VEHBİ HATİPOĞLU

3. HALİS ÖZDEMİR

4. ABDÜLVAHAP EKİNCİ

5. ALAADDİN SEVER AYDIN

6. MEHMET SALİH BEŞİR

7. ŞİNASİ BAŞARAN

8. SABAHATTİN YİĞİT

9. NEŞET ÇEVİK

10. İLHAMİ ÖZATA

11. KÖKSAL ŞENEL

12. ADEM YILDIRIM

13. MEHMET CİHAN

14. ALİ BOZKURT

15. ÖMER LÜTFİ ŞENGÜL

16. ÖZER KOÇ

17. HARUN KÖPRÜLÜ

18. ENDER ESİNER

19. OSMAN ALBAYRAK

20. NEVZAT BAKIR

21. MÜRSEL BAŞER

22. EMİNE ÖZTÜRK

23. SABAHATTİN YERLİKAYA

24. MEVLÜT ALKAN

25. MUAMMER BİŞKİNLER

(Sürecek)

(ES-SRD)18:30 04/06/07{HESG_20070604183240109_20070604183024_ AA0716 R POLBT tur SEÇİME DOĞRU SAADET PARTİSİ'NİN ADAY LİSTESİ (1) ANKARA (AA}